بخشی از زندگی بانوی ژاپنی شیعه شده را با هم از زبان خودشان بخوانیم.

" نامم فاطمه اتسوکو هوشینو و ژاپنی‌الاصل هستم، 14 سال پیش به دین اسلام مشرف شدم و 8 ماه بعد از آن با اهل بیت(ع) آشنا و مذهب تشیع را انتخاب کردم، 9 سال است که به ایران آمدم، 6 سال ساکن تهران بودم و در حال حاضر 3 سال و نیم است که ساکن قم و طلبه جامعة‌اهرا هستم. با اسلام هیچ‌گونه آشنایی نداشتم علاوه بر اینکه مردم کشور‌ ژاپن به لحاظ موقعیت ژئوگرافیکی و فرهنگی با اسلام آشنایی ندارد و در طول تاریخ با مسمانان برخورد نداشتند. بعد از حادثه 11 سپتامبر رسانه‌های غربی سعی می‌کردند چهره تروریستی از اسلام نشان بدهند، کنجکاو شدم که بفهمم اسلام چه می‌گوید.

در مورد اسلام شروع به مطالعه و تحقیق کردم و فهمیدم دین اسلام دین جهانی، کامل و زیبایی است. قبل از اینکه به اسلام مشرف شوم بودایی بودم و با مسیحیت نیز آشنایی داشتم چون عموی من به مسیحیت گرویده و کشیش شده بود و چند سال سعی می‌کرد من را مسیحی کند به همین دلیل با انجیل و کلیسا آشنایی داشتم بعد از حادثه 11 سپتامبر بر روی ادیان و مذاهب مطالعه و با اسلام مقایسه کردم و به این نتیجه رسیدم دین صحیح، اسلام است. با خواندن ترجمه قرآن حتی انجیل را بهتر فهمیدم و این نشان می‌داد قرآن دین کامل‌تری است.

طی سفر به کشور کره جنوبی خانم مایایی سنی حرف عجیبی به من زد، گفت: فکر نکن همه کسانی که ادعای اسلام دارند، مسلمان هستند، همانند مسلمانان ایرانی، برخی مردم عراق و بحرین. متوجه منظور این خانم نشدم و در اینترنت در این رابطه تحقیق کردم و فهمیدم منظورش تشیع است، قبل از این به تفاوت داخلی بین مسلمانان دقت نداشتم، تحقیق کردم با شیعیان و اهل سنت در اینترنت گفت‌و‌گو کردم و متوجه شدم تشیع در گفتار و هم در رفتار به قرآن نزدیک‌تر است و علاقه من به این مذهب بیشتر شد. سایت دعایی به زبان انگلیسی پیدا کردم و واقعاً عاشق این دعاها شدم و چون در‌ ژاپن تنها بودم و با خانواده غیرمسلمان زندگی می‌کردم برخی مواقع این محیط برای من سخت می‌شد و احساس تنهایی داشتم اما هر زمان دعا می‌خواندم حس می‌کردم، معصومین دعا را برای ما روایت کردند انگار درس خصوصی به من می‌دهند و من تنها نیستم و به طور خصوصی دین را به من یاد می‌دهند، وقتی دعا می‌خواندم احساس تنهایی نداشتم و با فضائل امام علی(ع)، اهل بیت(ع) و با رویداد غدیر آشنا شدم و در قرآنی که زبان‌ ژاپنی چاپ شده بود تحریف‌های را پیدا کردم و کتاب‌های خوبی در این رابطه خواندم مثل "شب‌های پیشاور" و کتاب‌های آقای "محمد تیجانی" که تونسی هستند و اهل سنت بودند و شیعه شدند و کتاب‌های ایشان هم خیلی خوب بود، استفاده کردم و متوجه شدم همان آیه‌هایی که ترجمه آن را اشتباه نوشتند مربوط به حقانیت اهل بیت(ع) است و فهمیدم داستان چه است و واقعاً از ته دل متوجه شدم من برای اینکه پیرو قرآن شوم، مسلمان شدم ولی بعداً فهمیدم اهل بیت(ع) نداشته باشم نمی‌توانم پیرو واقعی قرآن باشم و به این شکل الحمدلله به تشیع و مکتب اهل بیت(ع) هدایت شدم.

بعد از اینکه به ایران آمدم با ولایت فقیه، حضرت آقا و شهید سلیمانی آشنا شدم واقعاً به این شهید افتخار و همیشه دعا می‌کردم . . . "

متن کامل گفتگوی خانم فاطمه هوشینو را از اینجا بخوانید

منبع:

خبرگزاری فارس

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها